Jak šel čas s kauzou Bečva

V neděli 20. září 2020 došlo k ekologické katastrově v řece Bečvě mezi Valašským Meziříčím a Přerovem. Zřejmě kyanid a další chemické látky vypuštěné do Bečvy z neznámého zdroje zahubily více než 40 tun ryb na čtyřicetikilometrovém úseku řeky.

Jak šel čas s kauzou Bečva

Sledujeme novinky ve vývoji kauzy: Otrávená Bečva

Jak šel čas

Za otravu Bečvy nemůže Deza, viník už je znám, říká znalec

1. 2. 2021

Loňskou otravu řeky Bečvy nezavinila chemička Deza, řekl v pondělí v pořadu Reportéři ČT soudní znalec Jiří Klicpera, který v tomto případu dělal posudek pro policii. Před několika dny v on-line debatě expertů také prohlásil, že viníka už zná. Konkrétní ale nebyl. Odborníci upozorňují, že podle zákona mají znalci povinnost mlčenlivosti.


Všechno se hned pitvá, tvrdí Brabec

29. 1. 2021

Vyšetřování zářijové otravy Bečvy je podle ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) kvůli množstvím spekulací nestandardní a veškeré kroky jsou pitvány v přímém přenosu. Čeká se podle něj na znalecký posudek odebraných vzorků, který by snad mohl být v březnu.


K dispozici jsou vzorky nejen od inspekce

26. 1. 2021

Policejní vyšetřovatelé mají v případě ekologické katastrofy na Bečvě z 20. září loňského roku více vzorků odebraných z otrávené řeky než jen ty, které získala samotná Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP)


My se nevzdáme, Bečvu nedáme

20. 1. 2021

Tři měsíce po první a největší ekologické havárii přišli do Valašského Meziříčí lidé, kterým není vyšetření příčiny lhostejné. Petici podepsalo už 15.000 lidí. Chtějí vědět, kdo katastrofu zavinil. Zítra má policie zveřejnit první, nejspíš jen dílčí zprávu o otravě Bečvy.


Líbil se Ti článek?
Sdílej ho přátelům
Radim Stehlík
Autor: Radim Stehlík Beskydy nejsou jen Lysá hora a Pustevny. Objevuji Beskydy.
0 komentářů
Doporučené komentáře